Inzeráty

Jak vložit inzerát?

Nový inzerát vložíte stisknutím tlačítka “Nový inzerát” - které naleznete např. v hlavičce webu. Po vyplnění všech povinných polí, vložení alespoň 1 fotografie inzerované věci a zaškrtnutí souhlasu s podmínkami můžete inzerát vložit.

Pokud jste neregistrovaný uživatel budete vyzváni k vytvoření hesla pro následnou editaci a ověření telefonního čísla při vytváření každého inzerátu.

Pokud jste registrovaný uživatel, ověření proběhne pouze při vložení prvního inzerátu. Nezapomeňte se proto přihlásit před vytvářením jakéhokoliv dalšího inzerátu.

Jak upravit inzerát?

Registrovaný uživatel: možnost editace naleznete po přihlášení do svého uživatelského účtu. Z přehledu všech inzerátů vyberete ten, který chcete editovat a v jeho detailu pak změníte potřebné údaje nebo stav inzerátu (Dostupný / Rezervován).

Neregistrovaný uživatel: svůj inzerát si můžete vyhledat na základě tel. čísla nebo e-mailu zde. Pak na základě hesla, které bylo vytvořeno zároveň s vložením inzerátu, Vám bude umožněn přístup k editaci. Pokud dané heslo zapomenete, obraťte se prosím na naši zákaznickou podporu.

Jak smazat inzerát?

Registrovaný uživatel: podobně jako při editaci naleznete možnost smazat inzerát po přihlášení do svého uživatelského účtu. Z přehledu všech inzerátů vyberete ten, který chcete smazat a v jeho detailu pak provedete požadovanou změnu.

Neregistrovaný uživatel: svůj inzerát si můžete vyhledat na základě tel. čísla nebo e-mailu zde. Pak na základě hesla, které bylo vytvořeno zároveň s vložením inzerátu, Vám bude umožněn přístup k editaci i smazání. Pokud dané heslo zapomenete, obraťte se prosím na naši zákaznickou podporu.

Jak změnit stav inzerátu na rezervováno?

Registrovaný uživatel: podobně jako při editaci naleznete možnost změny stavu inzerátu po přihlášení do svého uživatelského účtu v detailu daného inzerátu.

Neregistrovaný uživatel: svůj inzerát si můžete vyhledat na základě tel. čísla nebo e-mailu zde. Pak na základě hesla, které bylo vytvořeno zároveň s vložením inzerátu, Vám bude umožněn přístup k editaci i změně stavu inzerátu. Pokud dané heslo zapomenete, obraťte se prosím na naši zákaznickou podporu.

Jak obnovit inzerát?

Registrovaný uživatel: v případě, že Váš inzerát bude zveřejněn po dobu víc jak 30 dnů, tak se automaticky skryje. Budeme Vás o tom informovat e-mailem, kde naleznete taky možnost k jeho obnovení na dalších 30 dní.

Neregistrovaný uživatel: bohužel, možnost prodloužit platnost inzerátu mají pouze registrovaní uživatelé.

Co vše musí inzerát obsahovat?

Každý inzerát musí obsahovat:

 • Název (max 80 znaků)
 • Popis (max 800 znaků)
 • Fotografii inzerované věci (alespoň jednu)
 • Místo (město / obec)
 • Cenu (v Kč)
 • Kategorii (pokud inzerovaná věc nespadá pod žádnou z nabízených kategorií, zvolte kategorii “Ostatní”)
 • Kontaktní údaje (e-mail, telefon)

Proč je důležité vyplnit co nejvíc údajů v inzerátu?

Čím líp bude inzerovaná věc popsána a zařazena do správné kategorie, tím větší je šance, že daný kousek zájemce nalezne.

Musím se registrovat pro vložení inzerátu?

Pro vložení inzerátu registrace není nutná, pouze ověření telefonního čísla, pro jednoznačnou identifikaci. Registrace se ale vyplatí, uvidíte všechny své inzeráty přehledně, budete je moci editovat a také prodloužovat platnost, získáte možnost topování inzerátů a všechny výhody věrnostního kreditního systému. Více o kreditech naleznete níže.

Proč a kdy si musím ověřit tel. číslo?

Telefonní číslo je potřeba ověřit při každém vložení inzerátu.

Pro registrované uživatele tato povinnost odpadá, telefonní číslo bude ověřeno pouze při vložení prvního inzerátu.

Jak na topování inzerátu?

Možnost topování je přístupná pouze pro registrované uživatele. Topovat inzerát můžete hned po jeho vložení na děkovací stránce, nebo kdykoliv z uživatelského účtu (v detailu daného inzerátu).

Jaké jsou možnosti platby za topování?

K topování se využívají kredity a to buď kredity získané (viz. kreditní systém), nebo extra kredity zakoupené pomocí platební karty přes online platební bránu GoPay.

Jak najdu svůj inzerát?

Pokud jste registrovaný uživatel, naleznete přehled všech svých inzerátů ve svém uživatelském účtu. Neregistrovaný zákazník může vyhledat svoje inzeráty na základě telefonního čísla nebo e-mailu, které uvedl při jeho vytváření zde.

Co když se můj inzerát ztratil?

Nejdřív si prosím ověřte jestli nebyl inzerát automaticky skryt po 365 dnech od jeho zveřejnění (notifikační email). Pokud jste registrovaný uživatel, naleznete přehled všech svých inzerátů zde.

Nevíte-li si rady, kontaktujte naší zákaznickou podporu.

Jak dlouho je inzerát zobrazen od zveřejnění?

Inzerát je zobrazen 365 dní od jeho zveřejnění, pak se automaticky skryje (neplatí na aktuálně topované inzeráty). Následně je dohledatelný ještě alespoň 30 dní k opětovnému zveřejnění.

Jak se stanu ověřeným obchodníkem?

Titul ověřený obchodník může získat pouze registrovaný uživatel na základě hodnocení od kupujících a na základě celkového počtu přidaných inzerátů.

Jak hledat v inzerátech?

Hledat v inzerátech můžete buď pomocí fulltextového vyhledávání v hlavičce webu, kde zadáte klíčové slovo (slova), které vystihují to co hledáte. Nebo můžete použít rozšířené vyhledávání v dané kategorii (nebo na hlavní straně) rozšířené o lokaci (město,obec) a další filtry.

Co se nesmí inzerovat?

Kompletní seznam naleznete v Obchodních podmínkách.

 • nelegální zboží nebo služby (např. drogy, steroidy a podobně)
 • kradené zboží
 • zboží propagující nacismus nebo jiné zakázané ideologie
 • nabídky do MLM systémů, pyramidových her, podvodných schémat a podobně
 • zboží pro jehož prodej musí mít Provozovatel odpovídající povolení nebo licenci, pokud Inzerent toto povolení nemá
 • léky a jiné zdravotnické prostředky
 • lidi, ani části lidských těl (kromě vlasů a paruk)
 • erotické služby
 • služby a zboží, které jsou v rozporu s dobrými mravy

Co když chci inzerovat něco, co nespadá pod žádnou existující kategorii?

Pokud nenajdete jinou vhodnou kategorii, zvolte prosím kategorii “Ostatní” V případě zájmu můžete kontaktovat naši zákaznickou podporu s návrhem na novou kategorii.

Kreditní systém

Co jsou to kredity?

Je to forma věrnostního programu - naše “virtuální měna” - kterou můžete využít na platbu za topování nebo jako slevu u některého z našich partnerů. Kredity získáváte za různé činnosti viz. níže.

Jak kredity získat?

Kredity můžete u nás získat, pokud jste registrovaný uživatel za:

 • registrace = 300 kr

 • publikování nového blogového článku = 200 kr

 • založení diskusního vlákna = 20 kr

 • přidání příspěvku do diskuze = 10 kr

 • kompletní vyplnění profilu uživatelského účtu = 150 kr

 • doporučení Bonanzy jiné osobě (odměnu získáte potom, co u nás vytvoří svůj první inzerát) = 200 kr

 • propojení účtů s partnerskými weby = 300 kr

Jak lze kredity využít?

U nás můžete kredity využít na topování Vašich inzerátů. Nejdřív se odečítají zakoupené extra kredity, až pak získané kredity.

U načich partnerů můžete po propojení účtů získat slevu na nákup zboží nebo služeb, více naleznete na jejich webstránkách:

zde

Jak propojit účty?

Pro propojení účtů musíte být nejdřív zaregistrováni na všech portálech, se kterými chcete Váš účet propojit. Pak jednoduše přejděte ve svém uživatelském účtu na záložku “Propojené účty” klepněte u požadovaného partnerského webu na tlačítko “Propojit účet” a zadejte přihlašovací údaje (ty které využíváte k přihlášení na partnerském webu, nikoliv údaje z Bonanza.shop)

Proč nevidím všechny kredity i na ostatních partnerských portálech?

U partnerů lze využít pouze kredity získané v rámci věrnostního programu. Prosím ujistěte se, že jste provedli propojení účtů správně. Pokud problém i nadále přetrvává, kontaktujte naši zákaznickou podporu.

Jakou mají kredity platnost?

Platnost kreditů je 6 měsíců. Využije – li Příkazce své kredity, budou odečítány vždy nejprve kredity nejdříve získané (nejstarší). Platnost Extra Kreditů je však časově neomezená.

K čemu slouží propojení účtů?

Propojením účtů se Vám synchronizují získávané kredity, pak je budete moct využívat a získávat napříč všemi partnerskými weby. Propojení je možné po přihlášení do uživatelského účtu v sekci na to určené.

Doručení přes Penguin Box

Jak tuto službu mohu využít?

Propojením účtů nebo i samostatnou registrací na penbuinbox.cz získáte možnost objednávat si EXPRESNÍ a navíc ekologické doručení z jednoho Penguin Boxu do druhého za pouhých 59 Kč. Více zde: https://www.penguinbox.cz/z-boxu-do-boxu

Proč je to výhodné?

Posílejte své balíčky rychle z místa na místo, hygienicky a bez čekání ve frontě, na poště nebo bez nutnosti osobního předání. Samoobslužné výdejny Penguin Boxy jsou navíc dostupné 24/7 a napájené solární energií. Ekologický je taky převoz z místa na místo, který zabezpečují elektromobily. Naplánujte si své doručení na interaktivní mapě: https://www.penguinbox.cz/z-boxu-do-boxu/#map

Jaké jsou omezení velikosti / hmotnosti zásilky?

Maximální velikosti balíčků jsou závislé na maximálních velikostech schránek.

Velká schránka 39 x 67 x 33 cm

Malá schránka 39 x 67 x 15 cm

maximální hmotnost balíčku je 5 kg

Další podmínky přepravy naleznete zde: https://www.penguinbox.cz/faq

Chat mezi uživateli

K čemu slouží?

Chat slouží primárně ke komunikaci mezi inzerentem a zájemcem k domluvě o ceně, způsobu předání a platby, popřípadě k domluvě o výměně za jiné zboží, které zájemce nabízí (tzv. swap).

Jaké další možnosti obsahuje?

Inzerent může požádat zájemce o hodnocení.

Jaké jsou další možnosti komunikace?

Jiné formy komunikace závisí na tom, jaké kontaktní údaje se rozhodne inzerent uvést, telefon / email (specifikovat je může i přímo do popisu inzerátu).

Blogy a diskuze

Jak vytvořím diskuzi?

Nové diskuzní vlákno může založit pouze registrovaný uživatel, a to v sekci Diskuze stisknutím tlačítka “Nová diskuze”. Po vytvoření probíhá kontrola obsahu moderátorem stránek Bonanza, diskuze se zobrazí až po jejím schválení. Editovat diskuzi může pouze administrátor, v případě potřeby se proto obraťte na naší zákaznickou podporu.

Jak vložím komentář k diskuzi?

Registrovaný uživatel může přidávat komentáře k již existující diskuzi kdykoliv v detailu diskuzního vlákna. Komentáře jsou řazeny od nejstarších po nejnovější.

Jak vytvořím blogový článek?

Nový blog může založit pouze registrovaný uživatel, a to v sekci Blogy stisknutím tlačítka “Napsat článek”. Po jeho vytvoření probíhá kontrola obsahu moderátorem stránek Bonanza, článek se zobrazí až po jeho schválení. Editovat blog může uživatel pouze po schválení administrátorem, v případě potřeby se obraťte na naší zákaznickou podporu.

Proč se blogový článek nebo diskuzní vlákno nezobrazí hned po vytvoření?

Každý takový příspěvek podléhá nejdřív revizi moderátorem stránek Bonanza, jakmile bude schválen (spravidla max. 3 dny) zobrazí se do pár minut jako veřejný.

Proč můj příspěvek zmizel?

Pokud moderátor stránek shledá, že byli v daném diskuzním vlákně / komentáŕi porušeny podmínky (uvedené zde), může se rozhodnout, že daný příspěvek smaže. V případě dotazů se prosím obraťte na zákaznickou podporu.

Přidat