Indičtí milenci místo rytí iniciálů do kůry sází stromy lásky

ID: 43

V Indii pojali online seznamování opravdu moderně - uživatelé seznamovací aplikace TrulyMadly se mohou stát součástí iniciativy nazvané Forever Garden a vnést do svých nově vznikajících vztahů ekologickou odpovědnost. Iniciativa nabízí možnost adoptovat tisíce nových stromů, které za ně během příštích dvou tří let vysadí v jejich okolí. 

Skladba Love is in the air je sice hezky pozitivní, ale zprávy o kvalitě ovzduší, který s tou láskou dýcháme, už tolik ne. Podle zprávy neziskové organizace Health Effects Institute vydané v roce 2019 bylo třetí nejčastější příčinou úmrtí během roku 2017 znečištění aerosolovými částicemi, přičemž nejvyšších čísel (více než 1 milion úmrtí) dosáhla právě Indie. 

Seznamovací aplikace TrulyMadly v roce 2021 spustila iniciativu Forever Garden, s jejíž pomocí chce podporovat ekologicky uvědomělé mileniální páry při budování zelenější planety. Iniciativa si klade za cíl vyčistit vzduch vysázením stromů lásky, které si páry mohou adoptovat a následně o ně pečovat. 

Zakladatele aplikace Snehila Khanora k sázení stromů lásky inspiroval starobylý zvyk, kdy milenci vyrývali své iniciály do kůry stromů, aby měli o svých vřelých citech důkaz na dlouhá léta. Moderní milenci mohou díky aplikaci nechat vysadit stromy v okolí jejich bydliště. Jelikož je Indie ohromná, aplikace TrulyMadly se spojila s externími prodejci pro údržbu stromů a posílá jim geolokace pro novou výsadbu.

Mnoho indických párů již využilo možnosti vysadit své stromy lásky, jedním z nich je i advokátka z Dillí Naazish Naqvi s dnes již manželem Namanem. „S Namanem jsme chtěli přispět k omezení dopadů globálního oteplování a žít udržitelný život, ale úplně jsme nevěděli, jak na to. Když nám TrulyMadly dal věčný dar v podobě 10 stromů, které pokvetou spolu s naší láskou, rezonovalo to s námi na mnohem hlubší úrovni,“ říká Naazish.

Cílem iniciativy je během příštích třech až pěti let zasadit 10 000–20 000 stromů a vytvořit tak “zelené plíce”, které budou fungovat jako pohlcovače uhlíku a kompenzovat tak skleníkové plyny. Nové stromy by také měli pomoci z atmosféry odstranit zejména malé částice, které jsou zodpovědné za velká zdravotní rizika související se znečištěním ovzduší. 

Výsadba stromů v městském prostředí přímo i nepřímo ovlivňuje kvalitu ovzduší změnou atmosférického prostředí. Městská zeleň snižuje okolní teplotu i spotřebu energie budov stíněním a dalšími mikroklimatickými vlivy napomáhá odstraňování látek znečišťujících ovzduší. Kdyby takové podobné iniciativy jako Forever Garden vznikly po celém světě, hned by se nám lépe dýchalo. 

Zdroj fotografií: pexels.com, freeepik.com

Podobné články

Pro inspiraci
před 2 roky

Módní doplňky 2021 - povzneste svůj outfit do hvězdných výšin!

Správně zvolený módní doplněk může z průměrného outfitu udělat model hodný hollywoodských hvězd. Že si nejste jistí, co právě letos frčí? Prošli jsme za vás...

uživatel
Bonanza
Shop
Pro inspiraci
před 3 roky

Nesmrtelná módní klasika

Je určitě fajn sledovat módní trendy, čas od času se jimi inspirovat nebo jim dokonce podlehnout. Tyto vlny však většinou nebývají ničím jiným než variacemi...

uživatel
Bonanza
Shop
Přidat