Indičtí milenci místo rytí iniciálů do kůry sází stromy lásky

ID: 43

V Indii pojali online seznamování opravdu moderně - uživatelé seznamovací aplikace TrulyMadly se mohou stát součástí iniciativy nazvané Forever Garden a vnést do svých nově vznikajících vztahů ekologickou odpovědnost. Iniciativa nabízí možnost adoptovat tisíce nových stromů, které za ně během příštích dvou tří let vysadí v jejich okolí. 

Skladba Love is in the air je sice hezky pozitivní, ale zprávy o kvalitě ovzduší, který s tou láskou dýcháme, už tolik ne. Podle zprávy neziskové organizace Health Effects Institute vydané v roce 2019 bylo třetí nejčastější příčinou úmrtí během roku 2017 znečištění aerosolovými částicemi, přičemž nejvyšších čísel (více než 1 milion úmrtí) dosáhla právě Indie. 

Seznamovací aplikace TrulyMadly v roce 2021 spustila iniciativu Forever Garden, s jejíž pomocí chce podporovat ekologicky uvědomělé mileniální páry při budování zelenější planety. Iniciativa si klade za cíl vyčistit vzduch vysázením stromů lásky, které si páry mohou adoptovat a následně o ně pečovat. 

Zakladatele aplikace Snehila Khanora k sázení stromů lásky inspiroval starobylý zvyk, kdy milenci vyrývali své iniciály do kůry stromů, aby měli o svých vřelých citech důkaz na dlouhá léta. Moderní milenci mohou díky aplikaci nechat vysadit stromy v okolí jejich bydliště. Jelikož je Indie ohromná, aplikace TrulyMadly se spojila s externími prodejci pro údržbu stromů a posílá jim geolokace pro novou výsadbu.

Mnoho indických párů již využilo možnosti vysadit své stromy lásky, jedním z nich je i advokátka z Dillí Naazish Naqvi s dnes již manželem Namanem. „S Namanem jsme chtěli přispět k omezení dopadů globálního oteplování a žít udržitelný život, ale úplně jsme nevěděli, jak na to. Když nám TrulyMadly dal věčný dar v podobě 10 stromů, které pokvetou spolu s naší láskou, rezonovalo to s námi na mnohem hlubší úrovni,“ říká Naazish.

Cílem iniciativy je během příštích třech až pěti let zasadit 10 000–20 000 stromů a vytvořit tak “zelené plíce”, které budou fungovat jako pohlcovače uhlíku a kompenzovat tak skleníkové plyny. Nové stromy by také měli pomoci z atmosféry odstranit zejména malé částice, které jsou zodpovědné za velká zdravotní rizika související se znečištěním ovzduší. 

Výsadba stromů v městském prostředí přímo i nepřímo ovlivňuje kvalitu ovzduší změnou atmosférického prostředí. Městská zeleň snižuje okolní teplotu i spotřebu energie budov stíněním a dalšími mikroklimatickými vlivy napomáhá odstraňování látek znečišťujících ovzduší. Kdyby takové podobné iniciativy jako Forever Garden vznikly po celém světě, hned by se nám lépe dýchalo. 

Zdroj fotografií: pexels.com, freeepik.com

Podobné články

Pro inspiraci
před 2 roky

TOP trendy podzimu 2021

Dali jsme sbohem létu a spolu s ním i rozevlátým šatům, sexy crop topům či šortkám kratším než krátkým. Ke slovu se dostávají outfity poněkud střízlivější,...

uživatel
Bonanza
Shop
Pro inspiraci
před 3 roky

Módní doplňky 2021 - povzneste svůj outfit do hvězdných výšin!

Správně zvolený módní doplněk může z průměrného outfitu udělat model hodný hollywoodských hvězd. Že si nejste jistí, co právě letos frčí? Prošli jsme za vás...

uživatel
Bonanza
Shop
Přidat