Rozpárejte staré svetry a využijte je jinak

ID: 37

Máte už za sebou jarní úklid skříně? Skvělé! Možná jste dokonce vyřadili starší svetry, které už nejsou ve stavu, aby posloužily někomu dalšímu. Nemusíte se jich zbavovat úplně, máme pro vás totiž pár DIY tipů, jak je kreativně přetvořit v něco jiného. 

Využijte vyřazené staré věci naplno - dejte jim druhou šanci a upcyklujte. Pokud máte doma starší svetry, s kterými už mnoho parády neuděláte, jste tu správně. S našimi návody na jejich další využití si zútulníte byt a vyrobíte si roztomilé vychytávky. A nemusíte být nijak zruční, postačí vám jen pár věcí, kreativita a hlavně nadšení. Tak jdeme na to!

Obaly na vázy a květináče 

Na rozkošný a zároveň vkusný obal na vázu i menší květináč vám postačí ustřihnout ze svetru rukávy v požadované délce. Vzniklý tunel pak natáhněte přes daný objekt a je to! Nemusíte ani obšívat ustřihlý konec, stačí okraj trochu zakasat dovnitř. Pokud toužíte obléct větší předměty, vystřihněte z těla svetru požadovaný tvar (obdélník, čtverec) a sešijte ho do tunelu. Nezapomeňte ozdobné rukávy nahoře ohrnout, dodáte tak vašemu dílku šmrnc.

Dekorační povlak na polštář

Kdo by se netoužil večer poválet na pohodlném gauči s měkkými polštářky? Interiér ložnice nebo obývacího pokoje zútulníte DIY svetrovými povlaky na dekorační polštářky. Vezměte polštář, kterému chcete ušít nový kabátek (nebo svetr? :-D), a dle jeho velikosti přizpůsobte svetr. Nejjednodušší je svetr zbavit rukávů a rozstřihnout na přední a zadní díl. Polštář pak do jednoho z dílu zabalte a zbývající tři strany obšijte. Případně můžete polštář vložit do svetru, obstřihnout zdola a zvrchu a tyto otvory sešít. Záleží na velikosti daného polštářku. Přidejte pár knoflíků, ozdobný špendlík, nebo brož a výsledek bude ultimátní.

Pouzdro na elektroniku 

Nosíte v kabelce mobil, čtečku nebo tablet bez obalu? To se jistě časem nevyhnete pár škrábancům, všichni totiž dobře víme, co za různé ostré předměty v kabelkách můžeme najít. Vyrobte si na vaši elektroniku rozkošné obaly. Opět záleží na požadované velikosti, ale většinou skvěle poslouží ustřižené rukávy. Můžete vytvořit hřejivou kapsu s otevřeným vrškem, kdy zapošijete pouze spodní lem. Nebo si trochu pohrajte - přehněte zadní část dopředu a přišijte barevný knoflík na zapnutí “kapsičky”.

Obal na cestovní hrnek

Všichni, kteří nejsou lhostejní k osudu naší planety, jistě už dávno vlastní znovupoužitelné hrnky na kávu. I těm můžete vlastnoručně vyrobit nový kabátek ze starého svetru. Opět udělejte tunel z rukávu, do kterého se hrnek vejde, zespod zakasejte a navlékací obal je na světě. Nebo ze svetru vystřihněte obdélník a jednoduše ho k hrnku nadobro přilepte tavnou pistolí. Přitavte nebo přišijte i pár knoflíků a rozkošný hrnek nebudete chtít dát z ruky. S takovým obalem se také vyhnete nepříjemnému pálení, když pijete horký nápoj.

A co se zbytky?

Během kreativního řádění se svetry vám jistě zbylo pár odstřižků. Ani ty nemusíte ještě vyhazovat. Vystřihněte kolečka nebo čtverečky vlny, zapošijte je po obvodu a pratelné odličovací tamponky, nebo originální vlněné podtácky jsou na světě! 

Není skvělé, když lze věci, které už dosloužily svému prvotnímu účelu, využít ještě jinak?  Vždy se zamyslete nad tím, jestli je nutné si pořizovat něco nového, třeba vám doma leží materiál, ze kterého si sami vykouzlíte skvělé a neokoukané kousky. A pokud danou věc nemáte doma vy, jistě ji najdete u někoho z rodiny, v nějakém second handu, nebo třeba na Bonanza.

Zdroje: pexels.com; bobvila.com; mommypotamus.com; pinterest.com

Podobné články

Slowfashion (eko móda)
před 3 roky

Slowfashion: trend, který bojuje za udržitelnou módu i férové podmínky

Rychlá auta, bleskový internet, minutová půjčka. Vypadá to, jako by dnešní době vládla rychlost a kdo závratné tempo nestíhá, ten jde z kola ven. Existuje...

uživatel
Bonanza
Shop
Slowfashion (eko móda)
před 1 rokem

Swap: jak ho jednou zkusíte, úplně vás pohltí

Swap je skvělým způsobem, jak oživit váš šatník, dovybavit domácnost a naopak dát nechtěným věcem druhou šanci a posloužit někomu dalšímu. Chce to jen slušné...

uživatel
Bonanza
Shop
Přidat